Tablety na pomoc při hubnutí
Nedávné studie ukázaly, že každý rok přibývá lidí s nadváhou. A to nejen u dospělých, ale dokonce i u dětí, které právě začaly chodit do školy.
Přispívá k tomu mnoho faktorů, například nárůst počtu fastfoodů, které v jídle obsahují velké množství nasycených tuků, používání rafinovaného cukru v limonádách a dalších zpracovaných potravinách, konzumace potravin s menším množstvím vlákniny, genetika, přejídání a s věkem zpomalený metabolismus.
Protože hubnutí trvá dlouho a většina lidí se nemůže dočkat, až se ho zbaví, rozhodli se tito lidé pro nejrychlejší cestu, která vede přes užívání tablet na hubnutí. V padesátých až do konce devadesátých let minulého století lékaři předepisovali léky na hubnutí. Lék působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, díky kterému se mozek domnívá, že žaludek je již plný, a tím zvyšuje rychlost metabolismu člověka.
Teprve poté, co vědci zjistili, že tyto léky mají vedlejší účinky a souvisejí s tím, že způsobují onemocnění srdečních chlopní, byly staženy z prodeje. Později došlo k úpravám a byly vyvinuty nové léky, které lékaři předepisovali a z nichž mnohé stále čekají na schválení FDA. Myšlenka, že jednoduchý lék může vše změnit, aniž by bylo nutné měnit jídelníček nebo něco obětovat, je velmi lákavá, protože lidé viděli, jak jej užívají přátelé a členové rodiny a vykazují obrovské zlepšení. To přimělo mnoho lidí utrácet miliony dolarů ročně, aby tento zázrak také zažili, a farmaceutickým společnostem to přineslo spoustu peněz za výrobu a prodej léku.
Pilulky na hubnutí lze zakoupit buď volně prodejné, nebo předepsané lékařem. I přes pokroky v lékařské technologii tyto léky stále představují zdravotní riziko pro veřejnost. Problémy u pacientů mohou být nepříjemné, jako je průjem a zvracení, škodlivé, jako je svírání na hrudi a v močových cestách, a smrtelné, jako je infarkt nebo mrtvice. Předávkování při užívání tablet na hubnutí může způsobit třes, zmatenost, halucinace, mělké dýchání, selhání ledvin, srdeční záchvat a křeče. Nežádoucí účinky se liší v závislosti na životním stylu a zdravotním stavu člověka a lze je minimalizovat, pokud se člověk při užívání poradí s lékařem a dodržuje předepsané dávkování.
Pokud se člověk rozhodne s užíváním léků přestat, studie ukázaly, že se u něj projeví abstinenční příznaky a nežádoucí účinky. Patří k nim nápadné změny nálad, hyperaktivita a bolesti žaludku, nespavost a noční můry, silná podrážděnost, extrémní únava, deprese, nevolnost, zvracení a třes. Mnoho klinických testů ukáže, že užívání těchto tablet na hubnutí skutečně funguje. Může to však fungovat pouze tehdy, pokud se to děje s nízkokalorickou dietou a cvičebním plánem. Člověk může každé ráno běhat nebo se přihlásit a cvičit v posilovně. Stejně jako užívání jakéhokoli léku by se měl člověk nejprve poradit s lékařem, než podstoupí jakoukoli formu cvičení. Nejlepší cvičební plán by měl obsahovat kardiovaskulární a posilovací cvičení. To pomáhá spalovat kalorie a zvyšovat poměr svalů a tuku, což zvyšuje metabolismus a hubnutí.
Je na člověku, aby se již programu držel a přesvědčil se, že funguje.