hubnemesusmevem.cz

Hubnout se dá i s úsměvem, říká dietoložka Michaela Vítů (Tulachová) - Pelhřimovský deník

Pelhřimov – Pokud trpíte nadváhou a máte za sebou několikrát jo-jo efekt, máte zdravotní problémy, chcete zlepšit své zdraví nebo jen potřebujete vědět, jak se správně stravovat, čtěte dál.

Na Pelhřimovsku už třetím rokem provozuje výživové poradenství Michaela Vítů. Ta detailně prozkoumá a zhodnotí váš způsob stravování, navrhne nejvýhodnější postup změny a dodá nezbytné informace a jejich praktické použití.

Klientům vytváříte optimální program pro redukci váhy. Jakým způsobem konzultace probíhají?
Při první návštěvě klienta nejprve zvážím, změřím mu tuk v těle, zjistím podíl svalové hmoty a další hodnoty. Dále mu dám vyplnit vstupní dotazník a formulář, kde mi minimálně čtyři dny zapisuje svoji stravu. Poté mi dokumenty odevzdá a já z nich vytvořím jídelníček „na míru“. Klient napíše například, že se nechce vzdát sladkého nebo večer dvou skleniček vína. Já se podle toho zařídím a do jídelníčku jeho podmínky zahrnu. S klienty chodím nakupovat, kde jim poradím například jaké těstoviny, jogurty či máslo si mají při nákupu volit. Není to o tom, že člověku zakážu určité potraviny. Nenutím jim žádné potravinové doplňky a jídelníček se skládá z potravin, které znají a mají rádi. Jsem si jistá, že po úpravě stravy nebudou mít chuť na sladké či slané. Ještě se mi nestalo, že by někdo po týdnu přišel a řekl mi, že nemám pravdu a jídelníček mu absolutně nevyhovuje. Vím, že to co dělám, dělám dobře.

Jsou pro vás rozhodující i jiné věci než dotazníky, které klient vyplní?
Ano, faktorů je opravdu hodně. Mnohé se dá vyčíst i podle způsobu sezení – pokud nesedíte rovně, svalů v těle moc nemáte. Poznám na vás, zda jste plný vody. Sleduji dále, jestli jste unavený a v jakých partiích máte uložený tuk.

Hrozí u vaší úpravy jídelníčku takzvaný jo-jo efekt?
Samozřejmě nehrozí, už jen z toho důvodu, že stravu pouze upravím a nejedná se o radikální změnu a velký zásah do klientova stávajícího jídelníčku. Příkladem může být pán, který přišel po půl roce na konzultaci, aniž by během té doby cvičil či jídelníček dodržoval, a přece nenabral ani deko, pouze došlo k úbytku svalové hmoty. Aby se tak stalo, museli byste svůj denní režim otočit o sto osmdesát stupňů.

Fungujete jenom v Pelhřimově nebo i v jiných městech regionu?
V pondělí jsem pravidelně v Pelhřimově, v úterý a středu se věnuji klientům z Pacova a čtvrtek mám vyhrazený pro Tábor.

Kolik klientů v současné době máte?
Mám přibližně 35 klientů, kteří docházejí na aktuální kurz, dalších 30 chodí na pravidelné kontroly a 20 jich hubne přes internet.

Kdo nejčastěji vyhledává vaše služby?
Největší klientelu mám u žen mezi 30 a 40 lety. Mou pomoc vyhledávají také muži a maminky s dětmi. Upravovala jsem jídelníček i sedmileté holčičce, což byl můj nejmladší klient.

Nově, konkrétně od letošního roku, se podílíte na sestavování jídelníčku pro pelhřimovský Hotel Slavie. Přibližte nám více.
Má pomoc spočívá v sestavování dvou zdravých jídel denně. To znamená, že s tamní kuchařkou jsme se na začátku dohodly na „vizáži“ jídel. Nyní vytváříme menu, které spolu prokonzultujeme, a já následně spočítám jeho energetickou hodnotu. Podle výsledku případně poupravím gramáže potravin. Pokrm má vždy dostatečné množství masa i přílohy. Po příloze přichází hlad, proto je v menším poměru, než je maso.

Michaela Vítů
Pětadvacetiletá nutriční poradkyně, sportovní dietoložka v oblasti zdraví a výživy. Bydlí v Pacově. Vystudovala gymnázium v Pacově, Vyšší odbornou školu ekonomickou v Táboře, obor bankovnictví, Vysokou školu obchodní v Praze, obor cestovní ruch. Dále vystudovala výživovou školu Mahra v Praze se zaměřením na psychologii hubnutí a zdravou výživu. Půl roku absolvovala praxi na obezitologii v Praze a pracovala na Dni obezity v Brně v roce 2010, jako hlavní výživová poradkyně.
 

Autor: DENÍK/Alexandra Knapová 26.2.2012 09:09

Zdroj: http://taborsky.denik.cz/z-regionu/hubnout-se-da-i-s-usmevem-rika-dietolozka-michaela-vitu-20120225-mnl2-6mkl.html

.


Hodnoceno:   25x
Celkové hodnocení:
5

Cena:4.36
Kvalita:5
Celkový dojem:5

Hodnocení služeb hubnemesusmevem.cz


Hodnoceno: 25x
Celkové hodnocení­:  5
 • Děkuji, že tu jste :)

  5   (20.10.2017)
 • Úžasná spolupráce s celým týmem!

  5   (05.01.2015)
 • Dala jsem si velký životní úkol - začít hubnout před Vánoci. Nevěřila jsem, že je něco takoého možné, ale je - jedla jsem cukroví, pila alkohol plus se držela pravidel od paní Tulachové a stalo se něco, co jsem v životě nedokázala - přes svátky jsem dokonce zhubla. Děkuji Vám za úžasný přístup, který máte, jste jednička a kéž bych to mohla vykřičet do světa :) DĚKUJI

  5   (02.01.2015)
 • Jste úžasná osoba paní Tulachová, s člověkem, který dává takovou sílu a energii to jde samo, děkuji. Lucie

  5   (22.11.2013)
 • Děkuji Vám paní Tulachová, nejen za kamarádství, ale skvělé pozitivum, které cítím, když jsem s vámi, doufám že vám kytička udělala radost:o)) Martina P.

  5   (06.11.2013)
 • Jsem naprosto spokojená

  5   (06.11.2013)
 • Děkuji vám za vše paní Tulachová, za psychickou podporu, kamarádku a především za 18kg, kterých jste mě zbavila!!!

  5   (20.10.2013)
 • Líbí se mi na tom vše :o)

  5   (15.10.2013)
 • Jsem velmi spokojena.Prostě super.

  5   (17.09.2013)
 • Jsem velmi spokonená

  5   (17.09.2013)
 • Teprve začínám ale už jídelníček je luxusní :-)

  5   (16.09.2013)
 • Výborně vymyšlené, žádná omezení, žádná nucení, jsme spokojená celá rodina a známí.

  5   (15.09.2013)
 • Docházím již rok a jsem velmi spokojená, váhu si již jen udržuji, děkuji za trpělivost! :))

  5   (11.09.2013)
 • Prostě super :o)

  5   (11.09.2013)
 • Nejlepší!

  5   (10.09.2013)
 • Nevěřila jsem vám a nyní nevěří okolí tomu jak skvěle vypadám, děkuji za 40 kg, které jsem u vás nechala bez potu a odříkání! Monika, Pelhřimov

  5   (10.09.2013)
 • Naprosto nejlepší spolupráce a opravdu žádná dieta, děkuji za ponechání vína a své oblíbené čokošky :)

  5   (10.09.2013)
 • 5   (09.09.2013)
 • Spokojenost a všem zatím moc děkuji:-))

  5   (03.09.2013)
 • z mé strany maximální spokojenost,ikdyž občas zahřešim ,musim pak na sobě víc zamakat,ale s Miškou jde pak hubnutí raz dva.Díky moc!!!

  5   (27.08.2013)
Přidejte své hodnocení­
Cena výborná průměrná vysoká
Kvalita výborná průměrná špatná
Celkový dojem výborný průměrný špatný